Alessia Focà
Sirinfo Srl
Sirinfo Srl
| Fully Built-Out Whitespace | 850 sq.m. |
| Live Whitespace | 850 sq.m. |
| Total Building Size | 1,600 sq.m. |
| Full Cabinets | |
| Partial Cabinets | |
| Shared Rackspace | |
| Cages | |
| Suites | |
| Build-to-Suit | |
| Footprints | |
| Remote Hands |
| Max power/rack | 16 kW |
| UPS Redundancy | 2N |
| Cooling Redundancy | 2N |
| Standby Power Redundancy | 2N |
| Tier Design | Tier 4 |
| ISO27001 Certified | |
| ISO9001 Certified | |
| ISO14001 Certified | |
| ISO22301 Certified | |
| ISO27017 Certified | |
| ISO27018 Certified |
| Fenced Perimeter | |
| CCTV surveillance | |
| Biometric Access Control | |
| Card Access Control | |
| Automatic Firesupression | |
| Firesupression System: Argon | |
| Onsite Security Staff | Yes, Biz-hours |
| Onsite Technical Staff | Yes, Biz-hours |
| Year Operational | 2020 |
| Tenancy Type: Sole-tenant | |
| Construction Type | Purpose-built |
| Whitespace expandable | |
| Roof Access | |
| Building Floors | 3 |
| Floor Type | Raised Floor |
| Max Floor Load | 500 kg/sq.m. |
| Floor to Ceiling Height | 270 cm |
| Meet-Me-Room (MMR) | |
| Conference Room | |
| Breakroom | |
| Office Space | |
| Loading Bay | |
| Crash Cart(s) | |
| Loaner Tools | |
| WiFi |
| No data supplied by Sirinfo Srl |
CP_SIRINFO_2024_CONS_2025_F.pdf |
Qualifiche ACN - Sirinfo Srl_ver_29052025.pdf |